2. Comentarii despre hoteluri în Turcia

7,6

7,5

• Comentariu trimis pe 5 mai 2024

• Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

Putin zgomot de la șantierul din zona

Ff aproape de mijloacele de transport și de obiectivele turistice

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 21 martie 2024

ok
    • Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

Am fost primit cu ostilitate de un receptioner care, din punctul meu de vedere, nu are ce cauta in turism. Voi detalia putin, mai ales ca nota este subiectiva si are legatura strict cu aceasta situatie, nu cu hotelul in sine. Am ales acest hotel din simplul motiv ca oferea optiunea de plata la propietate dar mi s-au luat banii de pe card in urma unei simple intrebari pe care le-am adresat-o prin intermediul booking. S-au temut probabil ca vreau sa renunt la sejur. Anyway, am ajuns la propietate la ora 2 noaptea si am cerut explicatii in legatura cu aceasta situatie. Nu am primit niciun raspuns, ba mai mult, mi-a cerut cardul de credit sa-l verifice el personal. I-am spus ca nu pot sa-i dau cardul meu de credit, mai ales ca banii ii luasera deja. Am fost avertizat ca nu voi fi cazat in hotel daca nu ii dau cardul. Nu a tinut cont ca eram impreuna cu sotia si ca eram extrem de obositi, a spus ca nu-l intereseaza. Am vrut sa renunt si sa-mi caut alta cazare, insa pierdeam banii asa ca am cedat si i-am dat cardul. Dar nu s-a terminat acolo! Dupa inspectia vizuala a cardului (si evident a datelor de pe el), a trebuit sa semnez si sa completez niste hartii pe care le puteam completa fara probleme si a 2-a zi pe lumina. Mentionez ca era semi intuneric in receptie si abia mai vedeam dupa 10 ore de condus. Am fost din nou avertizat ca nu voi fi cazat in hotel, evident pe un ton agresiv, imposibil de reprodus textual. Am completat si am semnat tot ce a vrut si am tacut complet pana ne-a dat cardul de la camera. Nu stiu daca acel receptioner mai este angajat azi, dupa ce am semnalat aceste nereguli inclusiv la booking. Pentru binele hotelului sper sa nu..

Hotelul este in regula, amplasare ok, mic dejun ok, curatenie ok.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 5 decembrie 2023

• Cameră de familie

-pereții foarte subțiri. Practic auzi totul de la vecini -în baie mirosea a canalizare

-locația -baia turceasca -micul dejun

Sejur în decembrie 2023

• Comentariu trimis pe 13 septembrie 2023

Recomand

Nimic de comentat

Locatia este situata in apropierea obiectivelor principale, micul dejun variat, personal amabil, curățenie ....

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 2 august 2023

• Cameră de familie

Ajunsul la hotel, hoarte greu cu masina. Multe strazi inchise si cu sens unic.

Locatia, curatenua, ospitalitatea

• Comentariu trimis pe 22 septembrie 2022

Bine
    • Cameră triplă superioară

mic dejun identic zilnic. acces ff greu cu masina personala. apa de dus calduta, la o temp reglata de hotel.

zona linistita

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 1 septembrie 2022

personal excelent și hotelul foarte curat
    • Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

parcarea nu a fost inclusă in preț și camerele destul de mici

prosoapele au fost schimbate zi de zi și curățenie in camera

Sejur în septembrie 2022

• Comentariu trimis pe 30 iulie 2022

• Cameră triplă superioară

Angajații sunt foarte prietenosi și tot timpul gata sa te ajute.Unul din cei mai de treaba a fost Dl Mevlut care ne a oferit tot sprijinul său. În concluzie o locație pe care o recomand cu încredere.

Sejur în iulie 2022

• Comentariu trimis pe 2 mai 2022

Hotelul ok. Breakfast dezamagitor.
    • Cameră de familie

Breakfastul este sub orice critica. Nu ai ce alege. totul parca este taiat demult. Nu arata a fresh.Inclusiv painea parca era taiata cu o zi inainte. Nu are legatura cu micurile dejun experimentate in alte locatii in Turcia. Dupa ora 23 nu mai gasesti apa calda. Intr-una dintre nopti a trebuit sa facem dus cu apa rece.

Locatia excelenta, personalul prietenos. Parcarea foarte aproape si pret bun - 7euro pe zi. Curat. Paturile bune. Prosoapele se schimba zilnic. In principiu totul ok, dar nu are nici o legatura cu clasificarea de 4 stele. Raportul calitate-pret( la pretul promo 80 euro/noapte - 4 persoane) foarte ok. Wi-fi ok. Apropo de cei care spun ca in fata este un santier. Intradevar este,dar pare a fi sit arheologic. Nu deranjeaza. Oricum se lucreaza doar in timpul zilei, cand eram plecati din hotel.

Sejur în aprilie 2022

• Comentariu trimis pe 28 martie 2022

Panorama, lumina

Apropierea de atracțiile turistice, curățenia, angajatii

Sejur în martie 2022

• Comentariu trimis pe 8 decembrie 2021

Hotel bun laga Gara Sirkeci.
    • Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

Parcare supraaglomerata,dacă voiai sa scoți masina, nu puteai, trebuia timp sa facă loc. Hotel greu de accesat cu mașina, zona cu multe sensuri unice și acces interzis, nici localnicii nu se prea descurcă în zona...întrarea spre hotel e închisă cu barieră de acces restricționat, dacă nu știi, te învârti la nesfârșit în zona...

Micul dejun ok. Cafeaua slaba calitativ. Pat confortabil,camera călduroasă, consumabile de proasta calitate. Curățenie zilnic,prosoape schimbate zilnic, lenjeria neschimbată în 5 zile.

Sejur în decembrie 2021

locație in centrul vechi foarte aproape de metrou, Bazar si Haigia Sofia

Sejur în octombrie 2021

• Comentariu trimis pe 3 iulie 2021

• Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

Fără acces cu mașina. Parcarea contra cost, la 3 min de hotel. Dar personalul vine după bagaje. Terasa era in construcție. Din camere se văd doar dărâmături.

Localizarea fata de obiectivele turistice. Curatenie. Personal amabil si foarte serviabil.

Sejur în iulie 2021

• Comentariu trimis pe 8 aprilie 2024

6,0
    Plăcut
    • Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

Foarte mult zgomot atât în hotel cât și afara. În hotel se renovează iar în fata hotelului este, de câțiva ani, un santier unde se lucrează de la 8 dimineața până seara.

Personalul de la recepție foarte amabil.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 21 martie 2024

• Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

Camera cam mica ,inexistenta balconului, în ciuda faptului ca în descriere era menționat un balcon!

Faptul ca era curat ,camera luminoasa ,patul foarte confortabil!

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 23 ianuarie 2024

Nu am nimic de reprosat

Totul a fost ok, personal f amabil, un hotel foarte bun pentru cei care vor sa viziteze zona Fatih

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 4 ianuarie 2024

Facilitățile SPA

Pozitia hotelului si faptul ca era liniste

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 12 decembrie 2023

Perfect

Presiunea apei calde...

Personalul

Sejur în decembrie 2023

• Comentariu trimis pe 19 noiembrie 2023

Minunat! Am sa revin cu drag!
    • Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

Calea de acces către hotel...

Totul este minunat! Recomand!

• Comentariu trimis pe 24 octombrie 2023

• Cameră de familie

Recomand cu mare drag! Personal foarte amabil, locație superbă, totul minunat.

• Comentariu trimis pe 10 octombrie 2023

Minunat

Totul a fost Ok

O proprietate cu tot ce i-ti dorești . E foarte buna ca servicii și amplasament. Proprietar foarte deschis și disponibil la nevoile turistului . Multumesc

• Comentariu trimis pe 10 august 2023

6,0
    Pana la urma farmecul Ostașului Istanbul acoperă orice mici nemulțumiri.
    • Cameră dublă sau twin superioară cu acces gratuit la SPA

- Putea fi mai curat - pe geam nu puteai vedea decât un oribil șantier - ceea ce recomanda hotelul ca parcare privată este de fapt un loc viran de pământ, plin de bolovani (se poate pleca de acolo cu rotile tăiate sau patrate). Lângă aceasta este o parcare civilizata, betonata, cu câteva etaje (am văzut o abia a doua zi). Ce ne-a deranjat cel mai mult: Am avut rezervate 2 camere pt 2 Adulți si 2 copii (5 si 11 ani) pe care am plătit 2x70€/ 1 noapte. Am dorit sa mai stam o noapte si ni s-a oferit o singura camera cu 160€/ 1 noapte. Când am spus ca vrem sa facem rezervare tot prin Booking ni s-a spus ca putem încerca. Prima data nu am reușit (ATENȚIE! In Turcia nu poți accesa aplicația Booking daca ești conectat la wifi. Trebuie sa treci pe conexiune celulara si sa închizi detectarea locație). Am făcut rezervare prin Booking, bineînțeles la același pret 70x2 camere/ 1 noapte. Când i-am spus receptionerului ca am făcut rezervare, ne-a spus destul de suparat, citez: “Take your luggage, leave and come back at two o’clock”. Deci 1: nu am putut lasă bagajele in receptie; 2: trebuia sa venim la 14, deși check in-ul era la 13:00. Ca încheiere, ne-am întors la 14:30 când era gata o singura camera, iar a doua a fost gata după aproximativ 20-30 minute. Nu cred ca este o problema a hotelului, mai degrabă o problema de atitudine a receptionerului (îmi pare rău ca nu i-am reținut numele pt ca celălalt a fost extrem de amabil si nu as vrea sa fie confundați).

Locația buna, micul dejun Ok, personalul foarte amabil (cu excepția unei persoane). La micul dejun am avut niște produse de patiserie excelente Unul dintre recepționeri a fost foarte amabil si ne-a ajutat cu informații privind plata unei amenzi de circulație si cu tot felul de informații legate de excursii si obiective turistice. Pe strada hotelului sa afla foarte multe restaurante, magazine, baruri etc