2. Τανζανία κριτικές ξενοδοχείων
  3. Τανζανία κριτικές ξενοδοχείων
Kaskazini 'A' Επαληθευμένα σχόλια ξενοδοχείων από πραγματικούς πελάτες

• Canary Nungwi Hotel & Free SPA Βαθμολογία σχολίων: 10

«Ήταν όλα υπέροχα το προσωπικό πολύ ευγενικό και πρόθυμο να μας εξυπηρετήσει σε ότι χρειαστήκαμε. Τα δωμάτια ήταν καθαρά το ίδιο και οι κοινόχρηστοι χώροι. Το μασάζ στο σπα πολύ καλό!! Το φαγητό πολύ νόστιμο και ασφαλές.»

• Smiles Beach Hotel Βαθμολογία σχολίων: 9

«Τοποθεσία κτήρια ξενοδοχείου δωματιο»

• Salama & Mbuyuni Bungalows Βαθμολογία σχολίων: 10

«Τα πάντα μας άρεσαν!!! Η φιλοξενία, η ευγένεια, η καθαριότητα, το χιούμορ, οι ευκολίες που μας έκαναν , η στρατηγική θέση του καταλύματος στο νησί. Ήταν όλα φανταστικα. Ιδιοκτήτες και προσωπικό εξαιρετικό!!! Θα ξαναπάμε σίγουρα»

• Mango Beach Villas Βαθμολογία σχολίων: 8

«Πολύ όμορφος χώρος με πολύ ωραία θέα. Το προσωπικό πολύ ευχάριστο και πρόθυμο να σε βοηθήσει αλλά πάντα διακριτικό. Το φαγητό αρκετά καλό με παραδοσιακές συνταγές της τοπικής κουζίνας. Το δωμάτιο δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο αλλά δεν σου λείπει κάτι. Η τοποθεσία είναι ιδανική αν θέλεις να ηρεμήσεις και να μην βλέπεις πολύ κόσμο αλλά μέχρι εκεί.»

• Kendwa Rocks Hotel Βαθμολογία σχολίων: 10

«Η παραλια μπροστά στο ξενοδοχείο ειναι φανταστική η καλύτερη στην Ζανζιβάρη. Τα μπανκαλοους ευρυχωρα με πολυ ωραία κρεβάτια. Πολυ καθαρά. Πολυ ωραιο το full moon party αλλά και αλλά live που έγιναν»

• Essque Zalu Zanzibar Βαθμολογία σχολίων: 10

«Πολύ φιλόξενο, ευγενικό και φιλικό προσωπικό, μια καταπληκτική πισίνα με θαλασσινό νερό και εξαιρετική κουζίνα. Το θέρετρο είναι καλά οργανωμένο, ήσυχη τοποθεσία, πεντακάθαρο και εξυπηρετικό προσωπικό. Άνετα Δωμάτια με εκπληκτική θέα στον Ωκεανό. Πολύ καλό γυμναστήριο, σάουνα (Free) και μασάζ. Πολύ καλή εξυπηρέτηση στην ρεσεψιόν και στο γραφείο ταξιδιών !!»

• Zava Nungwi Βαθμολογία σχολίων: 5

«Πολύ ευχάριστο προσωπικό. Πρόθυμο και χαρούμενο και πάντα διαθέσιμο! Το φαγητό αρκετά καλό σε σχέση με το ξενοδοχείο»

• Canary Nungwi Hotel & Free SPA Βαθμολογία σχολίων: 10

«Ωραίο ξενοδοχείο πολύ κοντά στην παραλία, βέβαια με λίγη δυσκολία πας με τα πόδια στην παραλία λίγων του δρόμου! Είχαμε μια άνετη διαμονή!»

• Nungwi Heritage Resort Βαθμολογία σχολίων: 10

«- Η πολύ ωραία παραλία Royal Beach!! Σε 5 λεπτά περπάτημα βρισκόμασταν σε μια πολύ όμορφη παραλία που μπορούσες να κολυμπήσεις όλη την ημέρα άσχετα με την παλοίρια!! Βρήκαμε και τεράστιους πανέμορφους αστερίες - Το θεϊκό μασάζ που δοκιμάσαμε από τα μαγικά χέρια της Fina στο ξενοδοχείο σε εκπληκτική τιμή!! Αξέχαστη εμπειρία και για μένα και για τον σύζυγο μου- Δυστυχώς το δοκιμάσαμε την τελευταία μέρα οπότε χάσαμε την ευκαιρία να το ξαναδοκιμάσουμε!! -Το δωμάτιο ήταν το μεγαλύτερο και με τις καλύτερες και περισσότερες ανέσεις που είχαμε στις 2 εβδομάδες μας στην Ζανζιβάρη, Α/C, fan, smart tv+netflix, deposit safe, kettle, αξιόπιστο wifi και το δωμάτιο δεν μύριζε υγρασία γιατί αεριζόταν πολύ καλά!! Από τα 5 ξενοδοχεία που επισκεφθήκαμε μόνο τα δύο είχαν δωμάτια που δεν μύριζαν υγρασία..είναι πρόβλημα στην Ζανζιβάρη..σε αυτή την τιμή(έως 50 USD τη βραδιά) είναι ανίκητο!! -Η ευγένεια του προσωπικού και η διάθεση για εξυπηρέτηση!! Ο manager Mahantesh κανόνισε μια ωραία Sunset Cruise σε πολύ καλή τιμή!! Διαλέξαμε άλλες δύο εκδρομές με τον ίδιο συνεργάτη captain Mudy-snorkling in Tumbatu island is a must-τις τιμές τις διαπραγματευτήκαμε εμείς και φαίνεται ότι πετύχαμε πολύ καλύτερες τιμές από την παραλία και το ιντερνετ!! Διαπραγμευτείτε!! -Επίσης ο manager μας βοήθησε με currency exchange σε καλή τιμή και μας έδωσε την καλύτερη τιμή για transfer στην Stone Town!! Γενικά, τίποτα δεν ήταν δύσκολο για τον manager και η ομάδα σε αυτό το ξενοδοχείο από τα 5 ξενοδοχεία που μείναμε στην Ζανζιβάρη ήταν μέσα στις δύο καλύτερες αν όχι η καλύτερη!! -Το πρωινό και το φαγητό στο ξενοδοχείο ήταν πολύ καλό!! Δοκιμάσαμε 1 βράδυ και σε παραλιακό εστιατόριο του Nungwi, αλλά στο ξενοδοχείο η ποιότητα και οι τιμές ήταν καλύτερες!! -Η πισίνα, που ήταν χώρος χαλάρωσης πριν ή μετά την παραλία και ήταν αρκετά μεγάλη για το μέγεθος του ξενοδοχείου και πολύ καθαρή - Η πολύ καλή σχέση ποιότητας-τιμής, τουλάχιστον για το 2ο δεκαπενθήμερο Νοεμβρίου που επισκεφθήκαμε εμείς»

• Nungwi Dreams by Mantis Βαθμολογία σχολίων: 9

«Το προσωπικό ήταν πολύ ευγενικό και εξυπηρετικό χαμογελαστοί άνθρωποι που σε έκαναν να νιώθεις σαν το σπίτι σου .Το φαγητό ήταν πολύ καλό με πολλές επιλογές .Το δωμάτιο μου πεντακάθαρο.»

Τα 30 καλύτερα ξενοδοχεία σε Kaskazini 'A'

βάσει 47.540 κριτικών ξενοδοχείων στην Booking.com