2. Κάτω Χώρες κριτικές ξενοδοχείων

Πολύ κακό
    • Επαγγελματικό ταξίδι
    • Παρέες φίλων
    • Deluxe Δίκλινο Δωμάτιο

Αρχικά κλείσαμε το δωμάτιο που είχε την επιλογή ο ένας να κοιμάται σε κρεβάτι στη σοφίτα και ο άλλος σε καναπέ κρεβάτι. Αυτό το επικοινωνήσαμε και στο ξενοδοχείο ζητώντας κλινοσκεπασματα για τον καναπέ κρεβάτι απαραιτήτως. Το αποτέλεσμα ήταν το πρώτο βράδυ να κοιμηθεί ο ένας στον καναπέ με τα ρούχα και να σκεπαστεί με το παλτό του γιατί δεν υπήρχε τίποτα στο δωμάτιο. Ευτυχώς για καλή μας τύχη την επόμενη το πρωί συναντήσαμε την αλλοδαπή καθαρίστρια και με νοηματική συνεννοηθήκαμε και μας τακτοποίησε τον καναπέ κρεβάτι. Στο δωμάτιο βρήκαμε με την άφιξη ένα μισοτελειωμένο ρόλο τουαλέτας υποτυπώδες σετ με αφρό λουτρό και σαμπουάν (ούτε για να πλύνουμε τα χέρια μας δεν έφτανε) και αναγκαστηκαμε όπως είμαστε κουρασμένοι και βρεγμενοι από τη ξαφνική βροχή να ψάχνουμε super market για τα απαραίτητα και αυτονόητα. Επίσης οι κούπες καφέ και τα πιάτα σπασμένα στις γωνίες και τα μαχαιροπήρουνα βρώμικα ενώ το υγρό πιάτων αναρωτιόμαστε εάν θα φτάσει για τις 3 ημέρες που θα μέναμε. Η καθαριότητα γενικά πολύ μέτρια δεν είχε δωθεί σημασία στη λεπτομέρεια. Υπήρχε σκόνη στίγματα αλάτων και σημάδια λεκέδων στα έπιπλα. Δεν θα ξαναεμενα εκεί.

Η τοποθεσία

Έμεινε: Μάρτιος 2023