2. Comentarii despre hoteluri în EAU

7,9

• Comentariu trimis pe 8 mai 2024

Un sejur minunat
    • Cameră triplă standard

Micul dejun a fost bun, gaseam la orice ora mese libere, camera a fost spatioasa, desi este mare hotelul nu am asteptat mult la lift, am primit apa plata in fiecare zi in camera, este aproape de statia de metrou, piscina e mare, curata si apa calda, am primit prosoape pentru plaja si piscina, au camera pentru bagaje

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 4 mai 2024

Un hotel ok.
    • Cameră Twin Standard

Mâncarea aceeași,puține feluri.Am mai fost la Atana acum 5 ani, și la mâncare au scăzut standardele.In general e un hotel ok

Amplasarea,amabilitatea personalului,Gomma de la bagaje,.curatenia(băiatul micuț de pe etajul 11)

Sejur în mai 2024

• Comentariu trimis pe 2 mai 2024

de recomandat

Curatenia

Mic dejun foarte bun.Locatie aproape de statie de metrou.Cea mai mare parte a personalului-amabila

• Comentariu trimis pe 23 aprilie 2024

Raport pret/calitate bun
    • Cameră king deluxe

Apa din piscina destul de rece, foarte aglomerat, sau multe persoane ocupa cu un prosop șezlongurile, dar ei nu sunt acolo. Zona unde este amplasat hotelul, este destul de agitata, mai ales latura spre mare, nu mi-a plăcut ca izolarea fonica era destul de slaba iar traficul de pe autostrada se auzea destul de tare. Nu este neaparat vina hotelului pentru recenziile proaste, dar personalul care deservește, ar trebui mai bine instruit, pentru ca ei sunt cei care atrag notele proaste. Curățenia în camera nu era perfecta, ci acceptabil (aspirat pe jos și șters praful macar la 3 zile) Hotelul este putin învechit, dar raportul calitate preț este bun. Lift-urile funcționau destul de lent, puțin deranjant la orele de mic dejun și cina, când fluxul de clienti era mai mare. Sfat pentru hotel: ar fi fost bune 2 scaune și o măsuță pe balcon.

Hotelul este destul de aproape de stația de metrou (10-15 min), sunt in apropiere cateva magazine universale pentru diverse lucruri. Camera putea fi facuta la cerere sau la 3 zile, mic dejun și cina tip bufet, destul de ok mâncarea. Într-adevăr, nu foarte variata, dar mereu era cel puțin un fel de mâncare altul decât în zilele precedente. Lobby-ul era foarte curat, la fel și toaletele. Mirosea foarte frumos întotdeauna.

• Comentariu trimis pe 23 aprilie 2024

Este un hotel bine stuat ca si poztie, fata de obiective
    • Cameră Twin Standard

Lipsa personalului ,care parea depasit de situate mai ales la masa . In schimb erau foarte binevoitori si gata sa ajute mereu.

Mic dejun destul de gustos dar mai slab fata de anii recedenti

• Comentariu trimis pe 20 aprilie 2024

Excelent!
    • Cameră Twin Standard

Totul a fost foarte bine, camera mare, era curat, Tharushi, fata de la curatenie,s-a comportat excelent cu noi, mereu am primit apa și tot ce am avut nevoie. Cand ne vedeam cu ea mereu avea grija sa se asigure ca nu ne lipsește nimic.Stia foarte bine limba engleza și am putut comunica destul de ușor cu ea. Experienta a fost mai plăcută cu ea prin preajma!!

• Comentariu trimis pe 20 aprilie 2024

• Cameră Twin Standard

Personalul foarte amabil locația bună

• Comentariu trimis pe 12 aprilie 2024

• Cameră Twin Standard

In baie era cada cu cap de dus fixat sus. Pentru noi fiind cu o fetita a fost dificil sa o spalam.

• Comentariu trimis pe 7 aprilie 2024

• Cameră Twin Standard

Apa nu a fost suficient de calda, baia a fost curatata superficial

Locatia, privelistea, personalul si serviciile oferite

• Comentariu trimis pe 3 aprilie 2024

Sejur placut
    • Cameră king deluxe

Izolarea fonica a geamurilor este deficitara, intrucat se auzea zgomotul masinilor pana la etajele superioare.

Hotelul este aproape de metrou iar drumul facil. De asemenea, hotelul este curat, aerisit, personalul amabil, aprecieri pentru Ali, care ne facea curatenie zilnic. Micul dejun este acelasi in fiecare zi, insa este destul de variat si bun. Cina variata si gustoasa, inclusiv deserturile.

• Comentariu trimis pe 1 aprilie 2024

Este un hotel care merita vizitat , dar care necesita renovare , completare cu personal
    • Cameră Twin Standard

- personal insuficient la servirea mesei, nu faceau fata la debarasat si curatat mesele - miros de mucegai pe holurile hotelului ( etaj 6 , turn Eva ), hotelul necesita renovare - faptul ca nu se poate aerisi camera , nefiind acces la balcon-geam - nu se servea masa pe terasa , decat dimineata si foarte rar seara si doar dupa ora 8,30 si doar daca clientii solicitau insistent acest lucru din cauza aglomerarii

- amplasarea hotelului , aproape de principalele atractii - amabilitatea personalului - mancarea gustoasa dar cam picanta avand in vedere ca la hotel erau cazati multi europeni

• Comentariu trimis pe 29 martie 2024

• Cameră king deluxe

Felurile de mancare la toate mesele sunt extrem de putine si piperate / usturate, nu am avut ce sa ii dau copilului sa manance, decat mici cbestii

Locatia si personalul de exceptie

• Comentariu trimis pe 24 martie 2024

• Cameră king deluxe

Hotelul e vechi, mobilierul deteriorat și murdar. Mâncarea aceeași în fiecare zi.

• Comentariu trimis pe 23 martie 2024

• Cameră triplă standard

Aglomerația la microbuzele care duc la plaja,sunt doar pentru 30 de locuri,mâncarea identica în fiecare zi si cu puține meniuri,spațiul de servit foarte aglomerat,mobilier învechit,mocheta murdara

Locația lângă metrou,Hassan de la Garden restaurant ne-a fost de mare ajutor,Kalai de la recepție ne-a dezinformat de fiecare data când întrebam ceva.

• Comentariu trimis pe 23 martie 2024

• Cameră king deluxe

Mulțumim! A fost o sedere plăcută! Thank also Hany!

• Comentariu trimis pe 18 martie 2024

• Cameră Twin Standard

Geamul de la camera nu avea garnitura deloc si toata galagia de afara si din santierul din apropiera hotelului s-a auzit in camera la fel ca si afara. In penultima zi au luat masuri si au remediat din problema dar chiar si asa hotelul se afla intr-o zona galagioasa, trafic mare de masini, curatenia in camere foarte superficial facuta, mancarea acceasi in fiecare zi si deloc variata.

personal amabil, camera mare, spatioasa

• Comentariu trimis pe 18 martie 2024

• Cameră King standard

Mâncarea fata de ceilalți ani lasă de dorit, in special prânz și cină, foarte repetitivă ,mic dejun ok

Personalul foarte amabil

• Comentariu trimis pe 17 martie 2024

• Cameră king deluxe

Hotelul este format din doua corpuri a cate 22 etaje, motiv pentru care la masa era supra aglomerat si nu gaseai masa libera, pahare, farfurii etc. Mancarea a fost proaspata, dar nu calitativa (peste pane, pui si uneori vita cu sos), aceeasi in fiecare zi si aveai de asteptat cel putin 10 minute pana aduceau sortimente, pentru ca se termina instant. Camerele nu sunt antifonate fonic si toata noaptea se aude vuietul de afara. Sistemul de ventilatie nu functioneaza, doar face galagie si a fost frig peste noapte (la inceputul lunii martie). Tavanul de la baie a fost infiltrat si iti picura apa in cap, iar lumina era cu senzor si se stingea dupa 10 minute, fiind destul de enervant noaptea. Desi dispune de autobuz pentru plaja era pe principiul, cine reuseste sa intre, astfel ca era aproape o lupta sa prinzi un loc.

S-a realizat zilnic menajul in camera si apa plata putea fi solicitata oricand.

• Comentariu trimis pe 17 martie 2024

Mobilier învechit

Locație, personal

• Comentariu trimis pe 16 martie 2024

Recomand acest hotel, amplasat comod si cu facilitati bune.
    • Cameră Twin Standard

Totul a fost in regula. nu avem nici o mentiune.

Am ales acest hotel pentru a doua oara, fapt ce denota ca chia ne-a placut. Personal amabil, mic dejun si cina foarte variate si delicioase. Ne-au cazat la 12, chiar daca check in e de la 14.

• Comentariu trimis pe 10 martie 2024

Foarte frumos
    • Cameră king deluxe

Nu au mers prizele cum trebuie

Totul

• Comentariu trimis pe 10 martie 2024

Dubaiul văzut de sus și de pe mare!
    • Cameră king deluxe

Mîcarea care era identica in fiecare zi cu puține meniuri. Spațiul de servit masa exagerat de aglomerat la anumite ore.

Confort, locatie, personal, am optat pentru cazare la Atana de 3 ori în ani diferiti, din păcare se constată un regres!

• Comentariu trimis pe 5 martie 2024

• Cameră triplă standard

Mancarea buna, aproape de statia de metrou, transport gratuit la plaja, mall si outlet, personal amabil

Sejur în ianuarie 2024

• Comentariu trimis pe 1 martie 2024

A fost ok
    • Cameră Twin Standard

Mâncarea , micul dejun groaznic , ouăle au ingredientele împreună , nu poți alege separat dacă vrei ciuperci sau ceapă și restul , mezeluri doar un fel și cel mai ieftin cred, în supa de ciuperci era doar o bucată două în tot vasul și era aproape plin deci pus atunci pt servit , per total nota 2 maxim , baia foarte mică …

Camera , intrarea , acces la taxi , metrou

Sejur în februarie 2024

Clienții au evaluat și aceste proprietăți: