3. Comentarii despre hoteluri în Braşov

7,8

• Comentariu trimis pe 12 februarie 2023

• Călător singur
    • Cameră tip buget cu balcon

Camera unde am fost cazat, maxim de 3 stele..

Curățenie, personal foarte amabil și profesionist, piscină-sauna-masaj,excelente.

Sejur în februarie 2023

• Comentariu trimis pe 9 februarie 2023

• Cameră standard cu vedere panoramică

Hotelul este amplasat într-o zona liniștită, condițiile de odihnă sunt foarte bune fiind incluse accesul la bazin, sauna, jacuzzi, raportul dintre preț calitate este super. Personalul amabil iar curățenia la nivel.

• Comentariu trimis pe 2 februarie 2023

• Suită Junior cu balcon

Piscina, generoasă ca dimensiuni, are un mare inconvenient, respectiv are o adâncime minimă de 1,68 cm (parcă). Practic nu poate fi folosită de copii, de exemplu. E greu de înțeles soluția de neasumare a responsabilității hotelului prin semnarea unei declarații a părintelui cum că va avea grijă de copil când se află în piscină ?!! Alt inconvenient ar fi calitatea halatelor, cam așa arăta halatul, ca în poză.... Poate ar trebui ca personalul de la recepție să dovedească un profesionalism de minim 4 stele, pare cam blazat, nemotivat.....

Micul dejun a fost, calitativ, de 4 stele, variat ca sortimente, bine organizat ca standuri...

• Comentariu trimis pe 1 februarie 2023

UN RAPORT BUN CALITATE PRET

MICUL DEJUN RESTAURANTUL

LOCATIA CENTRUL SPA

• Comentariu trimis pe 30 ianuarie 2023

• Cameră standard cu vedere panoramică

Servirea in restaurant( pranz/cina)a durat destul de mult,desi nu era f aglomerat.Sa zicem ca aici se echilibreaza cumva cu amabilitatea chelnerilor. Sunt detalii care necesita renovare(de ex baia in camera avea faianta sparta,ceva rugina la dus). Pernele au creat un disconfort intrucat aveau cocoloase in ele.

Personalul foarte amabil. Locatia foarte buna. Piscina ok(daca mergi in prima parte a zilei,seara fiind ceva mai aglomerat si tinde sa devina un strand,nu un loc de relaxare). Curat.

• Comentariu trimis pe 30 ianuarie 2023

• Cameră tip buget cu balcon

Timp lung de asteptare la masa, chiar cand restaurantul era gol.

Camere curste, calduroase

• Comentariu trimis pe 27 ianuarie 2023

• Cameră standard cu vedere panoramică

Piscina ar putea avea program pana la 22 in loc sa se inchida la 21.

bun
    • Cameră twin Standard cu vedere panoramică

restaurantul. Pentru numarul de turisti, petsonalul disponibil nu rdtr suficient

zona SPA, camera

• Suită

Noi am avut o suita de familie formata dintr-un living cu 2 canapele si un dormitor cu pat matrimonial extra-large. La baie ușa este din sticla si se vede din dormitor în baie. Deși pentru unii poate fi o idee moderna, pe noi ne-a incomodat faptul ca trebuia sa rugam copiii sa stea in living si sa nu vina in dormitor cat timp faceam duș. Restaurantul nu era curat. Mai scapau copiii câte-o jucarie si când mă aplecam să o ridic vedeam ditamai mizeria de sub masă. Durează foarte mult până este adusă mâncarea.

Locatia este într-o zona linistită, cu peisaj frumos. Are o parcare mare si zona de spa. Mi-a placut ca liftul duce direct la zona de spa astfel încât nu este necesar sa mergi prin hotel, recepție, etc îmbracat în halat așa cum se întâmplă la alte hoteluri care au spa. Personalul de la recepție și zona spa foarte amabil.

• Cameră tip buget cu balcon

La check-in s-a reținut o “garantie” de 200 RON. In camera nu am avut un cuier pt haine; pe latura camerei unde era poziționat filtrul de apa nu exista vreo priza, ceea ce făcea dificila utilizarea acestuia.

Zona de SPA. Micul dejun diversificat.

Sunt lucruri de îmbunătățit
    • Cameră twin Standard cu vedere panoramică

O parte din mâncarea comandata la restaurant negatita corect, destul de răcoare în restaurant..nu mi s au părut condiții de 4*

Piscina încălzită, camera spatioasa și cu vedere frumoasa

• Comentariu trimis pe 16 ianuarie 2023

nu as mai merge in acest hotel.
    • Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Micul dejun variat , doar ca atunci cand te trezesti mai tarziu nu mai gasesti o parte din mincare… La ora 10 dimineata nu mai era nici un aparat de cafea functional, desi teoretic micul dejun este pina la ora 10.30

Weekend relaxant, Locatie drăguța
    • Cameră tip buget cu balcon

- camera budget, cu ocupare Double, este defapt un single, cu pat de 140 cm - singurul hotel la care am fost și mi a cerut 200 RON/camera, ca și garanție (nu mi dau seama pt ce)

Locația este formidabila, Spa ul la cel mai înalt nivel, iar restaurantul ireproșabil (mâncare și servire de top)

M as reîntoarce oricând!
    • Cameră tip buget cu balcon

Baia ar trebui mai îngrijită.

Camera, confortul, caldura, zona spa, micul dejun. Atmosfera plăcută din holul hotelului.

• Cameră tip buget cu balcon

Serviciile de servire a mesei de prânz și seară.

• Comentariu trimis pe 9 ianuarie 2023

Per total un sejur placut, hotelul foarte ingrijit si cu multe facilitati. Micul dejun basic, dar satisfacator.

Totul a fost ok.

Spa-ul foarte placut si ingrijit, pacat ca romanii si odraslele lor nu stiu cum sa se comporte in astfel de spatii.

• Comentariu trimis pe 3 ianuarie 2023

Vacanta de vis!
    • Cameră king deluxe

Lipseau -locul de joaca pentru copii atat in interior cat si in exterior - un program artistic seara.

Locatia,camera f mare,curatenia,caldura pe care o puteai regla,piscina incalzita pt copii,personal amabil. Multumim deoarece copiii de 7 ani au beneficiat de gratuitate. Personal f amabil. Camera mare, cu pat confortabil.

• Comentariu trimis pe 31 decembrie 2022

hotelul perfect pt familie
    • Cameră king deluxe

spa-ul

• Comentariu trimis pe 30 decembrie 2022

Obiectiv!
    • Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Gălăgia de pe hol se aude puternic în camere. Cuplurile care vin cu copii ar trebui cazați în părțile inferioare ale hotelului din pricina galagiei care o provoacă celor care doresc sa doarmă la diferite ore. (E doar o sugestie, și noi avem o fetita la fel de activa noaptea pentru varsta ei) Un ospătar nesimțit care ne-a stricat o seara din sejur cu replicile lui. (Inalt, subțire, cu barba, in jur la 25-30 ani, atunci când ii soliciți comanda la camera, "se mai gândește" dacă o aduce, iar după o ora încă sta pe ganduri) Apa în piscina ar trebui mai calda. Masa de biliard necesita schimbata. Dulapul pentru haine foarte mic. Introduceți și pizza in meniu!

A fost plăcut, per total. Micul dejun Parcarea gratis Camera incapatoare Apa calda Caldura din camera foarte ok, reglabila, un plus major. Vom reveni! Am solicitat room service și au fost foarte prompți. Check în și check out super rapid

• Comentariu trimis pe 26 decembrie 2022

Locație excelentă!
    • Cameră standard cu vedere panoramică

Personal incomplet pregătit la restaurant, lucru remediat în weekend când am fost serviți de chelneri cu experiență, timpul de așteptare la remedierea aparatului de cafea de la micul dejun(era nevoie in permanenta ba de curățarea tăvii cu rezidual, ba de lapte, ba de cafea). Poate ar trebui alocată o persoana special atunci când fluxul este mare. ..și lipsa unui pliculeț de ceai sau o capsula de cafea in camera...deși aparat exista...

O îmbunătățire vizibilă a pregătirii personalului de la recepție. Locația superb amenajata, o preocupare permanentă pentru curățenia zonei de lobby

• Comentariu trimis pe 21 decembrie 2022

Placut
    • Cameră tip buget cu balcon

- camerele si baia mici pentr un hotel de 4 stele; - mobilierul destul de vechi si cu urme de uzura; - tapiteria de la pat era murdara, iar salteaua scartaia la orice miscare; - foarte multi copii la piscina care inotau si sareau in toate directiile. poate ar fi utila o piscina doar pentru copii; Predealul este un oras mort, fara nimic de vazut sau vizitat (asta nu este vina hotelului). Probabil este mai placut in perioade cu zapada, cand se poate schia.

Facilitatile: - piscina curata si cu apa la temperatura corespunzatoare; - 2 zone de jacuzzi; - sauna uscata; - masajul excelent; - personalul foarte atent; - amplasarea intr-o zona foarte linistita; - micul dejun bun, dar putea sa fie mai diversificat; - am servit si un pranz si o cina - mancarea este buna, dar meniul are putine optiuni pentru un hotel de 4 stele.

• Comentariu trimis pe 18 decembrie 2022

Fără titlu
    • Cameră standard cu vedere panoramică

Mobilierul foarte vechi si zgariat pentru un hotel de 4 stele.

Mi-a plăcut locația! Personalul foarte amabil! Micul dejun bogat și gustos! Foarte curat!

• Comentariu trimis pe 11 decembrie 2022

• Cameră standard cu vedere panoramică

Camera nu este destul de luminata

• Comentariu trimis pe 7 decembrie 2022

• Cameră standard cu vedere panoramică

Curățenia din camera lasa de dorit am preluat camera cu o pereche de chiloți de dama aruncata intr un colț!!!Halate si papuci a trebuit sa cerem noi n am mai găsit în dulap ca în anii trecuți!!!fierbătorul din camera ruginit...am sunat la receptie și s a înlocuit!!

• Comentariu trimis pe 7 decembrie 2022

Drăguț
    • Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Bucătăria destul de dezorganizata, venea mâncarea pe rand, unele preparate chiar veneau reci. Nici un fel de activitate organizata pentru turiști și mai ales pentru copii, care s-au plictisit și mulți dintre ei alergau cu mingea pe holurile hotelului

Piscina cu apa călduță mic dejun destul de variat, (deși au lipsit fructele) Camerele curate Priveliștea superba Aproape de gara