3. Comentarii despre hoteluri în Braşov

7,9

• Comentariu trimis pe 12 mai 2024

Bine
    • Suită Junior cu balcon

Personalul de la recepție deși amabil nu este suficient de bine pregătit și prezentabil

Piscina mare și accesoriile de înot, jacuzzi

• Comentariu trimis pe 9 mai 2024

Decent
    • Cameră standard cu vedere panoramică

1. Mizeria din cabina de dus, unde nu se facuse curatenie, am gasit par in sifonul de scurgere si la colturile cabinei de dus. Praf pe masa, pe aparatul de cafea. WC-ul murdar insa avea hartia cu “igienizat” pusa. Curatenia din camera lasa de dorit. 2. Faptul ca am sunat cu 1 zi inainte sa ne cazam sa intreb daca piscina este deschisa si mi s-a transmis ca da, iar a doua zi la check-in am fost informata ca a aparut o defecțiune la filtrele piscinei în dimineața respectivă si nu este funcțională; ca sa aflu mai spre seara ca piscina nu functiona de 4 zile iar noi am fost mintiti la receptie. Nu mi se pare un comportament demn de un hotel de 4 stele.

Camera mare, vedere panoramică, mancare gustoasa, personal amabil.

• Comentariu trimis pe 6 mai 2024

• Cameră standard cu balcon

Balcon foarte mic.

Locație superbă! Personal amabil! Curățenie! Mic dejun satisfăcător!

• Comentariu trimis pe 17 aprilie 2024

O seara liniștită la hotel Orizont. A nins ca în povesti în acea noapte.

Nu am ce sa reproșez.

Priveliștea,muzica ambientala ne însoțea peste tot,chiar și în parcare.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 19 martie 2024

• Cameră tip buget cu balcon

Prețurile exagerate de la restaurant având în vedere ca mâncarea nu era deloc ce trebuia. Porții mici, fără gust… Ar trebui să acorde mult mai multă importanță bucătarul. Nici doamna de la recepția SPA nu era prea amabilă…

Ne-a plăcut amplasarea, locația, curățenia, personalul de la recepție.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 3 martie 2024

• Suită Junior cu balcon

Lifturile funcționau foarte aiurea, hotelul era aproape de capacitatea maximă și așteptai destul de mult după unul. Camera a fost foarte mare, dar mi s-a părut prost organizată. Era un "junior suite" care era în mare parte gol. TV-ul era mic și nu se vedea din pat. La fel și baia - foarte mare, dar avea o cabină de duș improvizată într-un colț din care ne temeam mereu să nu inundăm restul băii.

Micul dejun a fost bogat, pe toate gusturile. Bufetul era alimentat des, deci nu rămâneam fără mânca. Atmosfera din hotel era foarte plăcută și relaxantă, a fost prima oară când am petrecut ceva timp la barul hotelului.

• Comentariu trimis pe 25 februarie 2024

• Cameră twin Standard cu vedere panoramică

paturile și caldura excesiva în camera fără posibilitatea de reglare a temperaturii

Mic dejun foarte bun, spațiile de lobby, peisajul

• Comentariu trimis pe 24 februarie 2024

• Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Mâncarea a la carte, foarte proasta, ciorba rece, pastele reci, păcat de restul conditiilor, restaurantul slab.

• Comentariu trimis pe 23 februarie 2024

Caloriferele reci

Locația este frumoasă. Mâncarea foarte bună.

• Comentariu trimis pe 23 februarie 2024

• Cameră king deluxe

Nu am neplaceri

O amplasare extraordinara cu interioare superbe!!

• Comentariu trimis pe 19 februarie 2024

Nu isi mai merita banii. Au ramas la fel ca acum 10 ani, dar preturile ca in 2024.
    • Cameră tip buget cu balcon

Camerele double standard sunt extrem de mici, vechi, ac pe caldura facea un zgomot f urat, enervant cand dormeai Locul de joaca pentru copii era f mic, nu era curat, si le mergea doar un bec, frig si intuneric. Micul dejun nu e variat

F spatios in lobby si la restaurant, camerele erau curate

• Comentariu trimis pe 7 februarie 2024

• Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Baia din număr necesită renovare.

SPA, micul dejun, flexibilitatea managementului hotelului.

• Comentariu trimis pe 21 ianuarie 2024

Ca intotdeauna un resort unde revenim cu placere
    • Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Ca intotdeauna,amabilitatea intregului personal:incepand cu receptia,apoi personalul restaurantului,de la receptia spa si bineinteles cameristele.Camera spatioasa,curata,prosoape schimbate zilnic,view excelent,mic dejun diversificat si cu produse proaspete,unde mai intai mananci cu ochii🙂. Va multumim!

• Comentariu trimis pe 21 ianuarie 2024

Frumos, merită încercat!
    • Cameră king deluxe

Parcă restaurantul nu a mai fost la nivelul cunoscut sau bucătarul a fost mai puțin inspirat.

Camera foarte mare și frumoasă, piscina și centru Spa, micul dejun foarte diversificat.

• Comentariu trimis pe 18 ianuarie 2024

• Cameră twin Standard cu vedere panoramică

View superb, mic dejun foarte diversificat.

• Comentariu trimis pe 14 ianuarie 2024

Dragut, primitor, dar si un pic dezamagitor
    • Cameră standard cu balcon

Hotelul incepe sa arate cam invechit, atat in unele camere, cat si pe holuri. Acelasi lucru l-am observat si la Spa, unde unele dusuri erau neutilizabile, un jacuzzi nu functiona. Cred ca doar jumatate din meniul de la restaurant pentru pranz si cina era disponibil - de exemplu, mi se pare incredibil sa nu ai limonada sau suc natural, chiar si proaspat de fructe, inseamna ca nu te intereseaza sa il oferi clientilor ceea ce este absurd la 4* si preturile cerute.

In general, este un hotel bun cu camere rezonabil de mari si curate, mancare buna la restaurant (mic dejun cu oferta destul de bogata) si personal foarte dragut. Piscina este de asemenea foarte buna, mai ales daca prindeti zile mai putin aglomerate. Privelistea este de asemenea un plus.

• Comentariu trimis pe 14 ianuarie 2024

• Cameră standard cu vedere panoramică

Piscina avea un proiector sub apa care se ținea în cabluri am anunțat personalul și am primit ca răspuns :nu are cine sa se bage acum sa îl repare dar nu este nici o problema. Toată piscina cu apa adâncă în caz de nu știi sa innoti nu te poți bucura de ea. Apa nu era suficient de calda. Preturile la băuturi la restaurant exagerat de mari. La baie pana a venit apa calda a durat 10 minute.

Locația și personalul de la restaurant și recepție au fost ok. Cei de la centrul Spa lasă de dorit prin exprimarea și atitudinea lor.

• Comentariu trimis pe 8 ianuarie 2024

O sa revin cu siguranța și cu mare placere!
    • Cameră tip buget cu balcon

Liftul..astepti foarte mult după ele chiar dacă sunt 2. La etajul 2 unde am avut camera pe sub mocheta foarte multe găuri.. Curățenia in timpul sejurului inexistenta, au schimbat doar prosoapele.

Totul a fost foarte frumos, un hotel cu potențial mare pentru un 4 stele, aproape 5, unde nu prea vezi prin Predeal. Locația excelenta unde ai și un profi la 2 minute cu mașina. Din păcate am răcit din cauza piscinei, un pic cam rece apa dar totodata foarte mare și frumoasa. La micul dejun ai de toate și ce mi-a placut cel mai mult a fost “fântâna de ciocolata”. Ospătarii foarte atenți a readuce imediat mâncarea ce lipsea.

• Comentariu trimis pe 1 ianuarie 2024

Satisfacator
    • Cameră standard cu vedere panoramică

Mancarea si atmoafera de sarbatori slabuta

Hotelel este ok

• Comentariu trimis pe 1 ianuarie 2024

Mâncarea de la restaurant

• Comentariu trimis pe 30 decembrie 2023

• Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Micul dejun s-a repetat iar in ce-a de-a doua zi au lipsit o parte din produse, ospatarii din ziua a doua batrani si depasiti de situatie, barbatul mirosea a nespalat, iar femeia in varsta aducea alimentele cu intarziere. lipsea painea, icrele, ouale, prajiturile etc cum le aducea ospatarita turistii, care asteptau, goleau tavile si ospatarita nu stia ce sa mai faca. Seara la restaurant, cu toate ca erau doar doua mese ocupate, am asteptat comanda foarte mult, cocoselul de munte avea gust de vechi si nu a fost spalat bine inainte sa fie gatit. Aceiasi ospatari depasiti de situatie, cred ca daca ar fi fost mai multe mese ocupate aveam o mare problema noi cat si ospatarii...Pentru vegetarieni f putine obtiuni si de proasta calitate. Bucataria slabuta, oferata din meniu si mai slaba.

Locatia este foarte buna, serviciile spa f bune, doamnele de acolo foarte atente cu turistii.

• Comentariu trimis pe 31 octombrie 2023

Bine
    • Cameră standard cu vedere panoramică

Nu am vazut o imbunatatire fata de anul trecut, ba mai rau jacuzzy ul nu functiona cum trebuie apa era rece, in baia din camera nu functiona ventilatorul care scoate aburul sau mirosul neplacut, nu am primit instructiuni cu privire la folosirea incalzirii in camera cand era prea frig cand era prea cald, uscatorul de par din baie parea foarte obosit detinem in familie ca afacere un hostel si stim ca recenziile sunt foarte importante pentru remedierea multor probleme

Micul dejun a fost bun avand o varietate mare de produse, mi-a placut ideea cu fagurele de miere dar mare atentie personalului am gasit un iaurt care avea temenul de expirare cu o zi in urma deasemenea nu ne-am simtit foarte bine dupa ce am mancat papanasi...., locatia foarte buna privelistea este frumoasa, tematica frumoasa fiecarei perioade este prezenta in locatie.

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 29 octombrie 2023

Se poate mai bine
    • Cameră twin Standard cu vedere panoramică

Serviciile și oferta in restaurant sunt slabe .Atât la cina cât și la micul dejun

Locația

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 5 septembrie 2023

• Cameră standard cu vedere panoramică

Micul dejun bun. Locatia buna.