2. Comentarii despre hoteluri în Egipt
  3. Comentarii despre hoteluri în Marsa Matrouh
  4. Comentarii despre hoteluri în El Alamein
  5. Comentarii despre Porto Marina Resort & Spa Al Alamein

Comentarii pentru Porto Marina Resort & Spa Al Alamein 5 stele

K.M 105 North Coast , Alexandria - Marsa Matrouh Road, Marina, 99999 El Alamein, Egipt

Nr.16 din 145 hoteluri în El Alamein

7,9

7,2

• Comentariu trimis pe 15 aprilie 2023

1,0
    Lipsa de respect pentu turiștii obligați sa suporte hartuiala personalului care cere bacsis
    • Cameră dublă sau twin cu vedere la lagună.

Tot personalul statea in mod agresiv si cerea bacsis. Efectiv te hartuiau cu asta. La cât de mult costa camerele, cred ca ar trebui să înceteze cu acest obicei si mai ales cu hartuiala turiștilor. Foarte multa murdărie. Am inchiriat o camera dubla si una triplă. În fiecare camera am gasit doar o singură pereche de papuci. Așadar 2 perechi de papuci pentru 5 persoane. În camera triplă erau doar 2 sampoane, 2 gel de dus, etc in loc de 3. Toate tuburile de șampon, etc din ambele camere erau aproape goale. La sosire ne-am spus că micul dejun poate fi servit doar in regim room service. Am convenit sa ne fie adus la ora 8 a.m. deoarece aveam un drum foarte lung de facut a doua zi. A doua zi, la ora 08.10 a.m. am coborât la receptie să vad ce se întâmplă cu micul dejun. Receptionerul s-a comportat ca si cum cu o zi înainte nici nu discutasem despre ora la care doream micul dejun. De data aceasta mi-a propus doua variante: mâncare la pachet sau room service. Asa jignire... Toti salariatii efectiv își băteau joc de noi. Adică noi turiștii trebuia sa ne adaptăm problemelor lor, pe banii nostri. Sub pretextul ramadamului... Ce legatura are o sărbătoare religioasă cu o chestiune comercială? Dacă nu doresc să muncească în timpul ramadamului, nu este nicio problemă. Eu respect asta. Dar atunci sa nu ofere spre inchiriere camerele hotelului. Sa-l închidă. Nu este posibil ca pe banii mei sa imi faca programul salariații hotelului. Nu am nevoie de nici o favoare din partea lor, dar nici nu vreau sa-mi încurce programul. Micul dejun a sosit cu o întârziere de aproape o oră. Puteam sa pierd un avion. Cat despre facilitatile hotelului... care facilitati? Tot hotelul era in renovare. Peste tot găleți, farfurii, mizerie, geamuri care nu se închid, muncitori care fac gălăgie. Nimic nu era deschis. Chiar nu am inteles de ce este deschis așa zisul hotel. Acolo este șantier. Lipsa de respect pentru turist. Sunt puși doar pe jecmaneala si milogeala pentru bacsis.

Sejur în aprilie 2023