2. Comentarii despre hoteluri în Cipru

7,9

7,3

• Comentariu trimis pe 31 mai 2024

• Cameră superioară

Plaja din golf este buna numai pentru copii si adulti care vor sa stea la mal. Daca vrei sa intri sa inoti nu poti deoarece intreg golful este plin de stanci la adancime mica. Risti sa te accidentezi cand inoti.

Micul dejun bogat si variat.

• Comentariu trimis pe 28 mai 2024

Un sejur de neuitat
    • Cameră de familie cu vedere la mare

Nu prea exista mancare pentru copii. In afaravde micul dejin, bautura, inclusiv apa se plateste.

Locatia excelenta si toate cele 3 mese delicioase

• Comentariu trimis pe 26 aprilie 2024

Am avut un sejur reusit, per total a fost bine.
    • Cameră Elegance pentru 2 adulţi + 1 copil

La curatenie s-ar mai putea lucra, in camere doar aspirau cred, biroul nu era sters niciodata sau masa.

Pozitionarea e super, foarte aproape de Nissi Beach.

Sejur în aprilie 2024

• Comentariu trimis pe 31 martie 2024

Totul a fost grozav! Voi reveni cu placere!

nu este cazul!

Locatia, serviciile, personalul…tot ce tine de hotel sunt la cele mai înalte standarde.

Sejur în martie 2024

• Comentariu trimis pe 14 noiembrie 2023

• Călătorie de afaceri
    • Cameră Premium

Aveai o singura apa când ajungeai și după aceea nu mai îți puneau în frigider, nici contra cost. Trebuia sa ai camera VIP ca să primești apa în fiecare zi, dar cum nu mai era în sezon nu mai puteai.

Locația

Sejur în noiembrie 2023

• Comentariu trimis pe 20 septembrie 2023

Marea din luna septembrie din Ayia Napa te face sa te reantorici cu mai multa bucurie in acelasi loc
    • Cameră Deluxe cu vedere la mare (peste 16 ani)

sejurul a fost prea scurt!

Camera "ne-a dat drumul" relaxarii si bunei dispozitii;privelistea este superba,atat in interiorul resortului cat si in afara acestuia;culorile marii precum si caldura ei "ne-au imbatat"! Ne am "rasfatat" la micul dejun;aveai posibilitatea sa alegi ce-ti doresti functie de gusuri;chiar si pentru pretentiosi(?!) Am preferat plaja cu nisip pe malul marii si baile de soare de pe mal cat si din mare,mai limpede ca oricand!

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 9 august 2023

• Cameră superioară

in primul rand serviciul de receptie...personal plictisit, deloc serviabil, chiar nepoliticosi. Suma blocata pe card de 300 de euro nu a fost deblocata nici dupa 2 sapt, desi s au schimbat numeroase mesaje cu cei de la hotel(desi calatoresc mult, niciodata nu s a intamplat sa fie retinuta atat de mult suma oprita pentru garantie, mentionez ca s a luat legatura si cu banca si vina este in totalitate a hotelului). Micul dejun acelasi zilnic, devine plictisitor, dar marea problema este spatiul semideschis in care se serveste, este o caldura si un efect de sera insuportabile. Per total serviciile pot fi mult imbunatatite, in prezent eu nu le pot considera ca fiind servicii ale unui hotel de 5 stele..

Locatia superba, hotelul mare, cu multe facilitati, camerele mari, curate. Restaurantul Vala de pe plaja foarte in regula ca si atmosfera, servire,mancare

• Comentariu trimis pe 21 iunie 2023

dragut
    • Cameră Elegance

Micul dejun este intr-un fel de cort ......fara un design dragut. mancarea este comuna, fara nimic special si cam fara gust. Prajitorul de paine este invechit, cafeaua este execrabila, felurile de mancare sunt putine si mai ales sunt ca la un hotel de 2 stele. Micul dejun se serveste ca intr-o cantina .

nimic

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 20 aprilie 2023

excelent

totul ok

locatie excelenta,plaja superba,serviciile bune

• Comentariu trimis pe 19 aprilie 2023

• Cameră Elegance

miros de canalizare in camera

• Comentariu trimis pe 18 aprilie 2023

Bine
    • Cameră superioară pentru 2 adulți și 2 copii

Piscinele exterioare neincalzite, piscina interioara cu apa putin mai calda dar e in subsol si arata horor. Sala de fitness nu arata nici ea foarte bine , aparatele sunt vechi. Nu am avut incalzire in camera , ne au dat de la receptie 2 paturi in plus.

Mic dejun variat , camere mari , personalul foarte foarte amabil.

• Comentariu trimis pe 13 iulie 2022

• Cameră Elegance

Mi-a placut tot, si personalul receptiv, si amplasarea foarte buna, aproape de mare, si numarul

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 13 iunie 2022

Un hotel fain, dar are multe de inbunanatit.
    • Suită pentru luna de miere

Din pacate sunt cateva lucruri care strica grav experienta unui turist aici: 1. Receptia este mereu ocupata intre 11 si 15 cand se fac check-in si check-outs. Prima si ultima impresie este nervi, stres, neplacuta. 2. Suita Ambasador, in care am stat acum, nu isi merita deloc pretul (600 de euro pe noapte). Baile sunt terminate, o chiuveta, un dus si un wc stricate, mobila este de acum 30 de ani, draperiile prime de praf ... nu ar fi scump sa le aduceti in 2022. Recomand celor cu copii sa alega suitele Queen din aripa noua a hotelului, care sunt mult mai ok. 3. Toboganul cu apa - este ridicol sa il tineti dechis 2 ore pe zi, ca sa fie coada, inghesuiala, accidente si stres pentru parinti! Lasati-l deschis 9-18 orecum piscina, ca nu o sa dati faliment de la curent. 4. Sala de fitness - cum sa deschizi sala de fitness la 9AM in 2022, cand mai toate hotelurile de 5 stele au accesul 24/7 cu cartela? Ati investit intr-un super SPA dar nu puteti pune access cu cartele la sala de fitness? Cine face sport dupa micul dejun, nu inainte? 5. Senzongurile / Prosoape / Piscina. Este absolut imposibil sa prinzi un sezlong langa piscina daca nu te duci la 7AM sa arunci un prosop pe ele. Este logic, nu puteti pune 500 de senzonguri, dar mai incap 100 cel putin! In plus, este civilizat sa nu permiteti asta cu "arunc prosopul si plec", hotelurile moderne au anunturi clare ca orice prosop lasat mai mult de 30 de minute singur pe sezlong este ridicat si chiar aplica asta.

Este un hotel fromos, la care vin deseori. Locatia ok, piscinele super faine, facilitati pentru copii.

Sejur în iunie 2022

• Comentariu trimis pe 14 aprilie 2022

• Cameră Elegance cu vedere la mare

A fost putin frig in camera

Plaja privata

Sejur în aprilie 2022

• Comentariu trimis pe 30 octombrie 2021

Sejur perfect
    • Cameră Elegance cu vedere la mare

Plaja aglomerata, sezlonguri ocupate de prosoape, de dimineată, care se ocupau dupa pranz

Locatia, restaurant breakfast, curatenia, camera

Sejur în octombrie 2021

• Comentariu trimis pe 4 iunie 2024

Exceptional

Totul la superlativ! 🙏

Sejur în iunie 2024

• Comentariu trimis pe 28 mai 2024

nice overall
    • Cameră Elegance cu vedere la mare

-prosoapele din camera cam învechite -izolarea fonică nu este foarte buna se aude tare de pe hol si din alte camere

-aproape de plaja -desi putin cam mică camera a fost foarte drăguța (elegance room) -curatenie -supermarket in incinta -halate frumoase și confortabile -dulapurile foarte bine organizate

• Comentariu trimis pe 25 mai 2024

Minunat
    • Cameră de familie cu vedere la mare

În plus, la.checkin se percepe un depozit de 300€ pentru ..siguranța lor.. de la un hotel de 5 * nu te aștepți la asa ceva :) dar, per total a fost foarte foarte frumos.

Locul este absolut fabulos, piscina pentru copii are apa perfecta( noi am fost la sfârșitul lunii Mai), curățenie absoluta în camera, In fiecare zi, personalul foarte amabil .mâncarea absolut delicioasa Ce nu știam noi este ca la ei all inclusive înseamnă DOAR mâncare de 3 ori pe zi, asta însemnând ca nici măcar apa nu este inclusa .

• Comentariu trimis pe 29 octombrie 2023

Totul este la superlativ

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 27 octombrie 2023

Excelent
    • Cameră Elegance pentru 2 adulţi + 1 copil

Toboganul de la piscina! Sunt 2 tobogane. Si sunt porbite doar o ora. De la 11 la 12. E penibil la un hotel de 5 stele sa fie doar o ora pe zi toboganul. Se statea la rand foarte mult penteu ca toti copiii venea la aceea ora la tobogan. Daca ar fi porbit mai mult timp nu s-ar mai face asa rand. Foarte dezamagitor a fost acest lucru

Curatenie maxima! Plaja privata face totul! Apa marii e extraordinara! Micul dejun foarte variat! Hotelul destul de aproape de aeroport! Am facut 35 min cu taxi! Foarte incantati am fost de tot!

Sejur în octombrie 2023

• Comentariu trimis pe 9 septembrie 2023

3,0
    O experiența neplăcuta
    • Cameră de familie pentru 2 adulţi + 2 copii

1. Șantierul de langa camera noastră a fost neplăcut mai ales când ai 2 copii mici care dorm de amiaz. 2. Am plătit mai mult pentru o camera mai mare si frumoasa iar poza de prezentare a camerei și descrierea este complet diferită fata de ce primesti când ajungi. Rezolvare: o scuza de la manager Dacă nu eram cu 2 copii as fi plecat dar așa am raportat la booking ca nu este in regula iar hotelul le-a pus sa le las review-ul corespunzător probabil ca oricum nu le pasă 3. Mâncarea este acceptabila dacă ar fi hotel de 3* iar băuturile la prânz și cina se plătesc inclusiv apa. Intr-o camera rezervată ne puneau zilnic 2 sticle de apa iar in cealaltă nu au pus tot sejurul. Băuturile sunt scumpe. 4. Plaja privata este murdara noroc ca are apa specifica plajei Nissi. Plaja publica este mai curată. 5. Nu merita sa iei full board plătești și nu ai varietate și mâncarea este mediocra. Fructele nu au varietate deloc. Din păcate nu am citit review-urile înainte sa rezerv am ales hotelul pe ideea ca este de 5* și amplasarea lui lângă Nissi Beach dar am fost dezamăgiți. In zona am văzut opțiuni mai bune atât la cazare cât și la mancare.

Hotelul este lângă cea mai renumita plaja Nissi Beach care este o plaja publica cu o apa minunata deci amplasarea este singurul avantaj.

Sejur în septembrie 2023

• Comentariu trimis pe 19 iunie 2023

1,0
    Foarte prost

locația

Sejur în mai 2023

• Comentariu trimis pe 6 iunie 2023

• Cameră Elegance pentru 2 adulţi + 1 copil

Unele zone poate ar merge modernizate, dar oricum materialele si mobilierul sunt de calitate.

Amplasarea este excelenta. Din ce am inteles, Adams este singurul hotel din Ayia Napa cu plaja privata, avand deschidere la un mic golf al celebrei Nissi Beach. Micul dejun a fost bogat, a avut varietate suficienta si a fost baby-friendly. Personalul mereu amabil si zambitor. Noi nu am prins deloc coada la check in sau la check out, totul a mers foarte rapid. La piscina a fost foarte placut, am avut multe variante de balaceala cu copilul, exista cate o piscina pentru fiecare preferinta.

Sejur în iunie 2023

• Comentariu trimis pe 22 mai 2023

• Cameră Elegance pentru 2 adulţi + 1 copil

Toată experiența a fost placuta.

Totul la superlativ, tot ce ai nevoie in resort. Am mers cu familia și cu copilul de aproape 2 ani, facilitățile pentru ea au încântat-o la cote maxime: de la mâncarea vegana, pana la piscina și parcul și locul de joaca pentru copii, inclusiv programul de mini discoteca pentru copii. Live-urile din fiecare seara pentru Adulți, restaurantele diverse, personalul foarte amabil… Iar un mare plus și noroc a fost upgrade-ul camerelor, deoarece bănuim ca nu erau gata cele renovate, am primit suite Queen pe plaja. Totul de vis!

Sejur în mai 2023